Category: Botë

Ftohtë dhe erë, çfarë moti na pret sot?

Ftohtë dhe erë, çfarë moti na pret sot?

Erërat veriore kanë filluar dhe temperaturat po ulen. Reshjet e shiut shumë shpejt do të shndërrohen në reshje bore në viset kodrinore-malore. Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe i ftohtë. Herë pas here dhe ven ...

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë

36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orë ...

Close