CIA publikon enigmën: Sa është ora në këtë foto dimri
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (04.12.2020.) E Premte
Stuhia e fortë rrëzoi pemën 200-vjeçare, banorët tronditen me atë çfarë gjejnë te rrënjët
Stuhia e borës dhe akullit në Ballkanin veriperëndimor dhe pjesë të Evropës Qendrore
Peshkatari i varfër bëhet milioner, gjen në plazh jashtëqitjen “e paçmueshme” të balenës
Tërmet në Shqipëri

Tërmet i fuqishëm në Turqi

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (03.12.2020.) E Enjte
Tërmet në Shqipëri, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë
“Lulja inteligjente” në Shkodër, çel automatikisht sa dalin rrezet e diellit
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (27.10.2020.) E Martë
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (25.11.2020.) E Mërkurë

Stuhia nuk pyet as për aeroplanin gati 400 tonësh – momenti kur ai “shkundet” para pak se të zbresë në pistë

492
Shpërndarje
1.4k
Shikime

Një Airbus A380, aeroplani më i madh i pasagjerëve në botë, u detyrua të bënte një “lëkundje” spektakolare duke zbritur në fundjavë mes erërave të forta në aeroportin Heathrow të Londrës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, duke u munduar të krijonte kontakte me tokën, aeroplani u largua ngadalë nga pista, para se të aterronte.

Aeroplani, i cili kishte fluturuar nga Abu Dhabi, zbarkoi në aeroportin kryesor të Londrës të shtunën kur dhjetëra fluturime u anuluan, për shkak të erërave deri në 68 km/orë.

Pamjet tregojnë aeroplanin që duket se “varet në ajër” ndërsa vjen në drejtim të pistës. Por edhe kur zbret në pistë, ai shihet duke u “lëkundur”.

Dy pilotët e Etihad janë vlerësuar në mediat sociale për trajtimin e tyre të aeroplanit, i cili ka një peshë maksimale uljeje prej gati 400 tonësh.

 

Rekomandime