Tag: ballina

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (22.05.2024.) E Mërkurë

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë na pret mot me intervale të gjata kohore me diell sidomos paradite ku ka mundësi edhe për rrebeshe në rajone të izoluara. Pasdite sërish priten zhvillime të ...

Sot pasdite atmosferë, jo-stabile!

Sot pasdite atmosferë, jo-stabile!

Në shumë pjesë të Republikës së Kosovë pritet të kemi destabilizim të atmosferës sot pasdite dhe parashihen zhvillime të vranësirave "Cumulonimbus", vranësira këto tipike për rrebeshe verore shiu. Në disa ...

Moti për ditën e sotme

Moti për sot dhe ditët në vijim

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot mjaft i paqëndrueshëm. Paradite ngrohtë, zagushi dhe më shumë intervale kohore me diell. Gjatë ditës ose pasdite me zhvillime intensive të vranësira konvektive, ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ngrohtë, por i paqëndrueshëm. Parashihen vranësira e reshje lokale shiu si dhe rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Gjatë ditës priten ...

Moti për sot dhe nesër

Moti për sot dhe nesër

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot mjaft i nxehtë, kryesisht me diell, por edhe me vranësira të pakta lokale të cilat mund të marrin karakter zhvillimi orëve të pasdites ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira lokale. Temperaturat do të shënojnë rritje të ndjeshme, ndërsa nuk përjashtohet tërësisht mundësia për ndonjë reshje të izoluar në ...

Page 1 of 344 1 2 344