Tag: balllina

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë pritet të kemi mot me alternime mes vranësirave e intervaleve kohore me diell. Më shumë vranësira priten paradite, ndërsa erërat jugperëndimore do të jenë të fuqishme në ...

Çfarë moti na pret nga sot

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë na pret mot më i qetë, me intervale kohore me diell dhe vranësira të shpeshta, por pa reshje atmosferike. Mund të ndodhë ndonjë rigë e dobët afatshkurtër ...

Çfarë moti na pret nga sot

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë pritet të kemi mot të ndryshueshëm, me intervale kohore me diell dhe vranësira të cilat gjatë dites do të zhvillohet dhe pritet të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (18.12.2021.) E Shtunë

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të herëpashershme bore. Reshjet e borës pritet të jenë më të koncentruara në viset kodrinore-malore, por shkurtimisht ...