Tag: fundit

Vazhdon mot i vranët e me riga shiu, nga kjo ditë pritet përmirësim substancial

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira, intervale kohore me diell dhe rrallëkund mund të ketë ndonjë rigë ose rrebesh afatshkurtër shiu. Temperatura maksimale pritet të arrijë deri ...

Dhjetori nis me shi e borë!

Dhjetori nis me shi e borë!

Vranësira të dendura kanë përshirë Evropen juglindore, gjegjësisht rajonin tonë, Greqinë dhe Bullgarinë ku ka reshje atmosferike. Bora e parë po bjen në ultësirat e Bullgarisë për shkak se atje ...

Page 1 of 129 1 2 129