Tag: fundit

Fillon vera meteorologjike

Fillon vera meteorologjike

Sot  kemi hyrë në muajin Qershor i cili edhe shënon fillimin e verës klimatologjike që njihet në terminologjinë meteorologjike, ndërsa vera kalendarike apo ajo faktike fillon me 21 Qershor. Kjo ...

Moti për sot në Kosovë dhe rajon

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë na pret mot i ngjashëm, me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës dhe pasdite si zakonisht këtë pranverë priten zhvillime konvektive në atmosferë që ...

Page 1 of 152 1 2 152