Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (28.10.2020.) E Mërkurë
NASA konfirmon praninë e ujit në Hënë
OBSH: Maskat në shi nuk kanë efekt
Lajm i mirë për bujqit, fillon pagesa e subvencioneve
Gjendja momentale sinoptike!

Gjendja momentale sinoptike!

Shteti mbledh 2 milionë euro nga dënimet e qytetarëve për maska
Ex-Uragani në drejtim të Britanisë!
Shtetasit e Gjermanisë tani e tutje s’mund të hyjnë në Kosovë pa test PCR
Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (27.10.2020.) E Martë
Javë kryesisht stabile, me pak reshje atmosferike!
Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

‘Injoruan shenjat për të mos vazhduar’ – Momenti kur një barkë plot njerëz bie poshtë ujëvarës

492
Shpërndarje
1.4k
Shikime

Disa pamje të publikuara thuhet se kanë kapur momentin kur një grup njerëzish u zhytën në një ujëvarë 30 metra, pas injorimit të shenjave paralajmëruese për t’u kthyer.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në Parkun Shtetëror Ohiopyle në Pensilvani ata kishin marrë me qira një barkë dhe morën një udhëtim pa u udhëzuar.

Kështu, gjatë lundrimit përmes lumit, grupi mori një kthesë të gabuar që i vendosi në një rrugë të rrezikshme.

Madje, siç thuhet tutje, ata kaluan tri shenja paralajmëruese për nxitjen e njerëzve për t’u kthyer prapa, me një shenjë që tregon ‘ujëvarë përpara’. /Telegrafi/

Rekomandime