Detit të Zi në Turqi i rikthehet kaltërsia, shikoni sa ka ndryshuar gjatë pandemisë
Raka paralajmëron rritje enorme të rasteve me Koronavirus, nëse s’respektohen masat
“Shtëpia e ylberit” – artistja shpenzoi mijëra dollarë për ta dizajnuar
22 të shëruar dhe vetëm 4 raste me koronavirus sot në Kosovë
Moti për ditën e sotme
Nesër ndryshon orari i lëvizjes
Gjendja aktuale sinoptike, vazhdon mot i freskët
Mot i paqëndrueshëm edhe sot

Mot i paqëndrueshëm edhe sot

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (19.05.2020.)
Mitet rreth Koronavirusit, a ikë me ardhjen e pranverës dhe a është hudhra ilaqi kundër tij?
Tre të vdekur nga shtrëngata e fuqishme në Rusi, erërat arrijnë fuqinë e urganit!
Zbardhet nga bora Prevalla

Zbardhet nga bora Prevalla

Vera zyrtarisht ende nuk ka përfunduar por në Kanada kanë filluar reshjet e borës (Foto/Video)

493
Shpërndarje
1.4k
Shikime

Vera ende nuk ka mbaruar zyrtarisht, kështu që shumica prej nesh shpresojmë që bora të mos kthehet për ca muaj.

Ndërsa kjo e mërkurë ishte thjesht një ditë e javës për shumicën e kanadezëve, për njerëzit në British Columbia dhe Alberta veriore, ajo shënoi fundin e vjeshtës – para se të fillonte teknikisht, njofton MeteoBallkan.

Me një sasi prej  10 dhe 15 centimetra borë, është e drejtë të thuhet se dimri është këtu. Që nga e enjtja, paralajmërimet për reshjet e borës janë ende në fuqi për zonat e parkut kombëtar Banff dhe Jasper në Alberta.

Disa njerëz dërguan në fotografi të mërkurën në mëngjes duke ndarë në mediat sociale frustrimin e tyre. Pas të gjithave, është teknikisht ende verë  edhe për 10 ditë të tjera. 

Shikoni pamjet:

 

View image on Twitter

Justine Kelsie@JustineKelsie

Sitting at a tropical +13 in Saskatoon…

Meanwhile in Grande Prairie. ?

Others were much too happy about winter coming uninvited:

View image on Twitter
View image on TwitterView image on Twitter
View image on Twitter

=

View image on Twitter
Slave Lake Dawneen Lyne Ball 3
Snow in Gift Lake, Alta. on Wednesday, September 12, 2018.
Snow in Grande Prairie Alta. on Sept. 12, 2018.
Snow in Fort McMurray, Alta. on Sept. 12, 2018
Snow in Fort McMurray, Alta. on Sept. 12, 2018
Snow in Fort McMurray, Alta. on Sept. 12, 2018
Snow in Valleyview, Alta. on Sept. 12, 2018.
Snow in Kinuso Alta. on Sept. 12, 2018.
Snow in Wabasca, Alta. on Wednesday, September 12, 2018.
Snow in Grande Prairie, Alta. on Wednesday, September 12, 2018.
Snow in Sturgeon Heights, Alta. on Wednesday, September 12, 2018.

Rekomandime