Moti për ditën e sotme
Apeli i mikrobiologut Lul Raka: Rrini në shtëpi, fitorja është e sigurt
Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Kometa që mori vëmendjen e astronomëve: 600 herë më ndriçuese se që u parashikua
Sonte fillon llogaritja verore e kohës, ora 60 minuta përpara
Moti për sot dhe nesër
Nga mosha 20-29 më të prekurit me Covid-19 në Kosovë
Kur pritet përmirësimi i cilësisë së ajrit?
Moti për sot dhe nesër

Moti për sot dhe nesër

Coronavirusi, Qeveria vendos që kufizimi i qarkullimit të qytetarëve të jetë prej orës 17:00 deri në 06:00
Grimcat ndotëse PM10, pas Ballkanit edhe në Evropën Perëndimore
SHBA-ja ndihmon Kosovën me 1.1 milion euro në luftën ndaj koronavirusit

Mbishkrim interesant në qiell, aeroplani “shkruan” një paralajmërim: Pastroni duart

943
Shpërndarje
2.4k
Shikime

Në qiell mbi Australinë është shfaqur një mbishkrim “Pastroni duart”, si këshillë për qytetarët që duhet ndërmarrë masa preventive në luftën kundër përhapjes së coronavirusit.

Kjo pamje e pazakontë është filmuar në Sydney, ku një aeroplan i vogël lëshoi një lloj tymi me të cilin i bëri shkronjat, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë që në Australi deri më tani janë konfirmuar 126 raste me coronavirus. Në këtë vend deri më tani kanë humbur jetën tre persona.

 

Rekomandime