Gurët bllokojnë aksin Kukës-Shishtavec!
Zjarri në Zvërnec, evakuohen disa familje gjatë natës nga banesat
Bora zbardh veriun e Zvicrës, Austrisë dhe Gjermanisë
Qeveria e Kosovës dyfishon subvencionet për bujqit
Reshje shiu me mëngjes – moti për ditën e sotme
Në fundjavë temperaturat do ti afrohen 30 C, Moti javor!
Arkitekti që dëshiron të ndërtojë qytetin me një milionë pemë!
Italia goditet nga stuhi shiu dhe dëbore (Alpe), evakuohen disa zona!
Anija përballë tërbimit të detit, ja momentet e vështira në portin grek! (VIDEO)
Moti për ditën e sotme, pasdite rrebeshe shiu
Vazhdon mot i paqëndrueshëm!

Vazhdon mot i paqëndrueshëm!

“Cunami” me verë të kuqe

“Cunami” me verë të kuqe

Stuhi të fuqishme shiu në Italinë jugore: Rrugët “shndërrohen” në lumenj (Video)

492
Shpërndarje
1.4k
Shikime

Siç pritej, reshjet të mëdha goditën Italinë jugore dhe prodhuan përmbytje të mëdha në pjesë të Sicilisë dhe Kalabrisë të enjten më 4 tetor. Zona urbane e Catania, Sicili u godit me forcë: rrugët u kthyen në lumenj, njofton MeteoBallkan

Zona është nën ndikimin e një cikloni të fuqishëm apo masës ajrore me presion të ulët atmosferik, duke prodhuar stuhi intensive, të cilat vazhdojnë në të njëjtin rajon për orë të tëra. Reshjet e vazhdueshme të  mund të grumbullojnë disa qindra mm shi në orë, duke rezultuar në përmbytje të konsiderueshme.

Catania përjetoi reshje të fuqishme të shiut me rreth 50 mm që binte në 20 minuta, kur vinte stuhia e rëndë. Ky është rezultati:

esult:


Rekomandime